ARMADA Guild Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Zul`Aman open. So what?

4 participanți

In jos

Zul`Aman open. So what? Empty Zul`Aman open. So what?

Mesaj  Litokranius Dum Apr 12, 2009 12:56 am

Dupa cum stiti, s-a redeschis Zul`Aman dupa o perioada de aproximativ 9 luni. Toata lumea s-a imbulzit sa vada ``minunea`` si la fel de repede s-au dezumflat. De ce? Simplu:
-ZA este o instanta cu un coeficient de dificultate peste Karazhan,Gruul,Maghteridon, fiind necesar un gear PVE similar t5
-fiind o instanta de doar 10 playeri , raidul nu trebuie sa aiba ``fisuri`` de genul prea multi healeri,prea multi melee dps ori ``padurari`` ; de fapt,poti incerca,dar te vei convinge rapid ca nu e instanta potrivita pentru experimente
-gearul s2 nu face casa buna cu ZA; in loc de 400 resilience,e de preferat sa ai gear PVE cu macar 80 hit rating(ori spell hit la casteri)
-orice site de specialitate te va indruma sa ai gear PVE din karazhan si restul instantelor de nivel t4 inainte de a incerca ZA; astfel, ne vom da seama ca cele 9 luni in care ZA a fost inchis au fost insuficiente pentru noi sa ne facem un gear PVE rezonabil. de ce?Simplu: am facut level 70,am zburat direct BT trash,SSC trash si battleground.Din pacate,de la trash luam gear, la trash facem fatza,la bosi ne adunam,facem poze si plecam
Insist sa ``omorati`` karazhan si gruul lair,indiferent daca o faceti in guild-raid sau cereti invite la solicitarile de pe /world , faceti gear PVE si vom putea sa defilam apoi prin ZA
so pe ei
Litokranius
Litokranius
Father of ARMADA
Father of ARMADA

Numarul mesajelor : 42
Varsta : 48
Location : Motru
Data de inscriere : 22/01/2009

Sus In jos

Zul`Aman open. So what? Empty Re: Zul`Aman open. So what?

Mesaj  shagrat Lun Apr 13, 2009 6:51 am

toata lumea e in s2...dc?
pt ce e cel mai usor de luat si e gear ok..ma refer ca multi nu se chinuie sa ia t4,t5 daca au s2 ca si s2 da stats si spell dmg si plm dar multi nu observa diferenta ca un item da resi ai altu da hit/spell rateing....asa imagineazati o arena fara resi....pici in 5 sec la fel e pve
shagrat
shagrat
ClassMaster
ClassMaster

Numarul mesajelor : 46
Location : Nagrand Arena
Data de inscriere : 22/01/2009

http://www.ganja.com/v5/

Sus In jos

Zul`Aman open. So what? Empty Re: Zul`Aman open. So what?

Mesaj  Tarquinius Lun Apr 13, 2009 1:44 pm

Cel mai bn e sa ai din fiecare...Trebuie sa te spetesti putin ptr gear de pvp si pve.. Surprised
Tarquinius
Tarquinius

Numarul mesajelor : 38
Varsta : 31
Location : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 08/02/2009

Sus In jos

Zul`Aman open. So what? Empty Re: Zul`Aman open. So what?

Mesaj  Evilprofesor Lun Apr 13, 2009 7:18 pm

am fost eu acum 2 zile in ZA Halazi e f usor si cu padurari.......iar hit ratingul nu pare sa aiba mare importanta........am intrebat 1 rogue cu care am fost (era pe primul loc la dps,raidul fiind full epic) cat hit rating cand mi-a zis ca are 0 am ramas uimit si nu dadea miss deloc.Eu am tankat Halazi ca tankul sa decis sa plece....in fine l-am omorat.....cu self heal eram singurul healer.....si dupa ce ca am tankat.....n-au picat shoulderii aia nenorociti. Sad
In plus asta am uitat sa mentionez......restul bossilor nu au dmgul lor normal sunt buguiti abia ii faci (fara Halazi) cu t6 tank.......adica wtf 12k dmg cu holy shield activat pe tankul cu care eram in raid apoi i-a rupt mufa cu 1 dmg de 35k.......nu au dmg normal in plus s-a si zis e deschis pt teste in timp o sa repare bossi care dau dmg exagerat de mult.

Evilprofesor

Numarul mesajelor : 9
Varsta : 33
Location : Bucuresti
Data de inscriere : 05/02/2009

Sus In jos

Zul`Aman open. So what? Empty Re: Zul`Aman open. So what?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum