ARMADA Guild Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

<<<REGULI RAIDURI>>>

+4
Litokranius
dracon
shagrat
kolos
8 participanți

In jos

Sunteti de acord cu aceste reguli?

Da, sunt de acord
 
Nu,sunt fara sens regurile
 
Nu-mi pasa
 
 
 
Vezi rezultatele

<<<REGULI RAIDURI>>> Empty <<<REGULI RAIDURI>>>

Mesaj  kolos Dum Feb 15, 2009 10:53 pm

Reguli

1-Playerii care fac de capul lor neascultand de Raid Leader sau Assistent vor fi dati afara din raid iar daca continua cu urmatoarele raiduri acelasi comportament demote
2-Plecarea din timpul raidului fara motiv - demote in guild
3-Toti participanti la raid se anunta inainte cu 30 - 1 ora inainte de a incepe raidul
4-Respect si bun simt!
5-Ninja la bosi-kick din raid, ninja repetat la mobi-kick din raid ; repetarea lor in alte raiduri denota nesimtire=kick din guild
6-Orice player din raid va avea la el tot ce are nevoie,nu vreau sa mai aud in instanta ca warlockul nu are soul shard,druidul nu are ankh etc.


1OFFTOPIC:Foarte bine ar fi sa ne luam toti skype si cand facem un raid ne-am organiza mult mai bine si intelege Exclamation
2OFFTOPIC:Inca nu s-a stabilit dar o sa se clarifice si asta ... stabilirea unei ore in fiecare zi ce raid facem unde ce si cum , acest lucru va fi posibil cu utilizarea Calendarului si addon si de pe forum (nu iti ia mai mult de 5 minute sa te informezi)
kolos
kolos
Guild Master
Guild Master

Numarul mesajelor : 137
Varsta : 33
Location : Cluj-Napoca*gruia*
Data de inscriere : 21/01/2009

https://armada.forumgratuit.ro

Sus In jos

<<<REGULI RAIDURI>>> Empty Master looter

Mesaj  shagrat Mar Feb 17, 2009 10:29 am

Eu zic ca in orice raid,raid lideru sa aiba master looter evitand asfel ninja looteri.Ulterior sa da /roll o singura data(nu de 10 ori pana dai mare).Eu sunt de parere ca la seturile de tier4/5/6 healeri si tanci ar trebui sa aiba prioritate in fata la dps da asta depinde de cine e in raid
shagrat
shagrat
ClassMaster
ClassMaster

Numarul mesajelor : 46
Location : Nagrand Arena
Data de inscriere : 22/01/2009

http://www.ganja.com/v5/

Sus In jos

<<<REGULI RAIDURI>>> Empty reguli

Mesaj  dracon Mier Apr 08, 2009 6:27 pm

nu sunt de acord cu regula asta de a da numai kick din raid unui ninja...la primul ninja a luat si kick din guilda...pt ca nu imi convine sa il mai iau odata in raid si iar sa imi ia itemu si cred ca nici voua nu va convine!deci la primul ninja s-a luat kick din guilda!!!
dracon
dracon
Guild Master
Guild Master

Numarul mesajelor : 6
Data de inscriere : 24/01/2009

Sus In jos

<<<REGULI RAIDURI>>> Empty Re: <<<REGULI RAIDURI>>>

Mesaj  Litokranius Mier Apr 08, 2009 7:26 pm

De acord cu Drackon, cu conditia ca ninjalaul sa fie intradevar ninja,nu unul care da din greseala need, de exemplu warrior ia item de pala cu intelect si spell,doar ca e mai bun decat ce are el. Se intampla rar,dar se intampla ca la un boss sa pice 4-5 iteme , daca esti mai nou in wow si nu cunosti itemele din prima,pana citesti la fiecare ce face dispare lootul si se mai da din greseala need aiurea. Ideea e ca daca un player isi da seama ca a gresit,e recuperabil,nu e ninjalau gen Andrei palacu de loota clothuri in Kara cu gandul de a le trimite pe un popa char secundar lvl 20 - noobul nu stia ca nu merge mail soulbound.
E discutabila treaba cu kick din guild din prima,dar repet,in principiu sunt de acord.
Litokranius
Litokranius
Father of ARMADA
Father of ARMADA

Numarul mesajelor : 42
Varsta : 48
Location : Motru
Data de inscriere : 22/01/2009

Sus In jos

<<<REGULI RAIDURI>>> Empty Re: <<<REGULI RAIDURI>>>

Mesaj  shagrat Mier Apr 08, 2009 8:00 pm

kick la ninja fara mila
shagrat
shagrat
ClassMaster
ClassMaster

Numarul mesajelor : 46
Location : Nagrand Arena
Data de inscriere : 22/01/2009

http://www.ganja.com/v5/

Sus In jos

<<<REGULI RAIDURI>>> Empty Re: <<<REGULI RAIDURI>>>

Mesaj  Tarquinius Mier Apr 08, 2009 8:17 pm

Nu sunt de acord cu tine Shag....Lito are dreptate in tot ceea ce priveste ninjatu itemelor...mai ales in cazul noobilor ... Surprised Din greseli invatam si tine minte mereu :NU UITA DE UNDE AI PLECAT [ca si noi toti am fost noobi la inceput]...Dar daca sunt ninjalai chiar merita kick din guilda.... Surprised
Tarquinius
Tarquinius

Numarul mesajelor : 38
Varsta : 31
Location : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 08/02/2009

Sus In jos

<<<REGULI RAIDURI>>> Empty Re: <<<REGULI RAIDURI>>>

Mesaj  shagrat Mier Apr 08, 2009 8:47 pm

Tarq eu am vb mai mult la misto...oricum nu prea o sa ma mai vedeti prin raiduri
shagrat
shagrat
ClassMaster
ClassMaster

Numarul mesajelor : 46
Location : Nagrand Arena
Data de inscriere : 22/01/2009

http://www.ganja.com/v5/

Sus In jos

<<<REGULI RAIDURI>>> Empty Re: <<<REGULI RAIDURI>>>

Mesaj  Tarquinius Mier Apr 08, 2009 8:54 pm

"Tarq eu am vb mai mult la misto...oricum nu prea o sa ma mai vedeti prin raiduri"
Cum adica nu o sa te mai vedem prin raiduri???Care e problema??
Tarquinius
Tarquinius

Numarul mesajelor : 38
Varsta : 31
Location : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 08/02/2009

Sus In jos

<<<REGULI RAIDURI>>> Empty Re: <<<REGULI RAIDURI>>>

Mesaj  buhaa Mier Apr 08, 2009 10:20 pm

labagiu labagiu


Ultima editare efectuata de catre buhaa in Joi Apr 09, 2009 7:55 am, editata de 1 ori
buhaa
buhaa
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 26
Varsta : 42
Data de inscriere : 21/02/2009

Sus In jos

<<<REGULI RAIDURI>>> Empty Re: <<<REGULI RAIDURI>>>

Mesaj  trevize Mier Apr 08, 2009 10:25 pm

poate ca mai am shi real life shi chiar trebuie sa plec. sa-mi iau demote pentru asta ?
labagiu
da erai beat cand tzi-o venit ideea?

trevize

Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

<<<REGULI RAIDURI>>> Empty Re: <<<REGULI RAIDURI>>>

Mesaj  otto Joi Apr 09, 2009 1:15 am

cam prea blande regulile astea!!
daca vrem sa facem si noi raiduri calumea trebuie organizare => reguli care trebuie respectate!!

ps: am vazut pe un site la nus ce guilda niste reguli pt raiduri fata de care ale noastre, astea de mai sus parca sunt de gradinita Very Happy o sa revin daca mai reusesc sa gasesc site-u
otto
otto

Numarul mesajelor : 29
Data de inscriere : 10/02/2009

Sus In jos

<<<REGULI RAIDURI>>> Empty Re: <<<REGULI RAIDURI>>>

Mesaj  otto Joi Apr 09, 2009 1:18 am

trevize a scris:poate ca mai am shi real life shi chiar trebuie sa plec. sa-mi iau demote pentru asta ?
labagiu
da erai beat cand tzi-o venit ideea?

laiko, pai de aia se anunta raidu din timp, sa stie lumea daca are timp cateva ore sa stea in raid sau nu, ca doar sa vina careva juma de ora si cand incepe bataia cu vreun boss sa plece... e cam naspa
otto
otto

Numarul mesajelor : 29
Data de inscriere : 10/02/2009

Sus In jos

<<<REGULI RAIDURI>>> Empty Re: <<<REGULI RAIDURI>>>

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum